TÖLTSÖN KI EGY INGYENES ONLINE SZEMÉLYISÉGTESZTET

You are a unique individual with your own personality traits—some of these traits enable you to achieve great things in life, and others can seem to hold you back and ultimately stifle your true potential. Enter your information below to get started.

Oxfordi képességelemzés (OCA) személyiségteszt

Oxfordi képességelemzés (OCA) személyiségteszt

Az OCA személyiségteszt és a személyes konzultáció, amelyen kiértékelik az eredményeket, teljesen ingyenes, és nem jár semmilyen további kötelezettséggel – ez csupán egy remek alkalom arra, hogy ön többet tudjon meg önmagáról.

MI A SZCIENTOLÓGIA NÉZETE MÁS VALLÁSOKRÓL?

A Szcientológia minden vallást tisztel. Egyetért más vallásokkal a béke és az üdvösség álmában. Az Egyház hitvallása kimondja, hogy „minden embernek elidegeníthetetlen joga van saját vallásos gyakorlataihoz és azok végzéséhez”.

Szervezetként az Egyház jól ismert a közösségi vallásközi munkájáról minden vallással. Az egyént tekintve pedig a szcientológusok által követett erkölcsi kódex konkrétan előírja:

  • „Tiszteld mások vallásos hitét!

  • A tolerancia jó alapkő az emberi kapcsolatok építéséhez.

  • Ha valaki végigtekint azon a mészárláson és szenvedésen, amelyet a vallási intolerancia okozott az emberiség egész történelme során, és még a modern korokba nyúlóan is, akkor láthatja, hogy az intolerancia nagyon túlélésellenes tevékenység.

  • A vallási tolerancia nem azt jelenti, hogy nem juttathatjuk kifejezésre saját hitünket. Viszont azt igenis jelenti, hogy a másik vallásos hitének és meggyőződésének aláásására vagy megtámadására irányuló törekvés mindig is egyenes út volt a bajba. [...]

  • A boldogsághoz vezető út viszályokkal lesz tele, ha nem tiszteljük mások vallásos hitét.”

A vallás ma sok eszmecsere és kritika tárgya, ám civilizáló ereje soha nem volt fontosabb. L. Ron Hubbard úgy vélte, hogy a közösségi érzés először a vallásban nyilvánul meg:

„Amikor a vallásnak nincs befolyása egy társadalomban, vagy megszűnt a befolyása, az államra hárul a közerkölcsök, a bűnözés és intolerancia egész terhe. Ezután büntetést és rendőrséget kell használnia. Ám ez sikertelen, hiszen ha az erkölcsösség, a tisztesség és az önbecsülés nincsenek eleve jelen az egyénnél, akkor nemigen lehet ráerőltetni azokat. Csak a szellemi tudatosság segítségével és e tulajdonságok szellemi értékének sulykolásával remélhetünk sikert. Több józan megfontolásnak és több érzelmi motivációnak kell lennie ahhoz, hogy valaki erkölcsös stb. legyen, mint amekkora az emberi fegyelmezés fenyegetése.”